Самці вовків мають темніше забарвлення, менше черевце і порівняно довші ноги. Перед паруванням вони часто виконують шлюбний танок, піднімаючи передні ноги. Якщо самка готова, то вони вилазять їй на спину і вводять педипальпи у епігіну.
Малята після народження перебувають у кулястому коконі, який самка носить з собою на черевці, виявляючи небияку турботу про потомство. Часто можна бачити, як самка з коконом гріється на сонці, щоб прискорити розвиток яєць. Коли вовченята готові до того, щоб з'явитися на світ, вона хеліцерами розриває кокон і малюки забираються по її ногах на черевце. В такому стані, з "дитсадком" на спині, вона ще пробуде кілька днів, після чого малюки розбігаються і починають вести самостійне життя. Є версія, що перед початком нового життя, малята з'їдають матір (?).
Більшість з павуків - вовків веде денний спосіб життя, активно полюючи та знищуючи значну кількість шкідливих комах. Крупніші види, наприклад тарантули, живуть у виритих в землі нірках, вистелених павутиною, звідки й нападають на здобич, що проходить поруч і торкається павутинних ниток, якими вистелена земля поблизу.
Хеліцерами деякі вовки можуть прокусити навіть шкіру людини, однак загроза для життя від їх укусів значно перебільшена.
Алопекоза борошниста (Alopecosa farinosa)
Алопекоза запорошена (Alopecosa pulverulenta)
Арктоза піщана (Arctosa perita)
Аулонія чорно-біла (Aulonia albimana)
Гігролікоза червононога ( Hygrolycosa cf. rubrofasciata)
Пардоза безумна (Pardosa amentata)
Пардоза сумна (Pardosa lugubris s.l.)
Пардоза жовтонога (Pardosa cf. fulvipes)
Павук-пірат, розбійник (Pirata piraticus)
Трохоза польова (Trochosa ruricola)
Трохоза земляна (Trochosa terricola)
Ксеролікоза кіноварна (Xerolycosa miniata)