Ця родина дістала назву через характерну павутинну сітку, яка нагадує лійку і побудована не з клейких ниток. У глибині лійки знаходться гніздо (лігво) павука. Саме в ньому він очікує на здобич, яка при потраплянні на ловчу поверхню здригається - коливання передаються по павутині її господарю - той вибігає і нападає. Велику здобич вони спочатку знерухомлюють, накидаючи на неї павутину.
Якщо воронковим загрожує небезпека з вхідного боку лійки, який часто забруднений різноманітним сміттям і залишками їжі, вони рятуються, зістрибуючи із зворотнього боку.
Форма тіла воронкових видовжена. Через усе тіло павуків ідуть дві темні смужки. Передня частина головогрудей звужена, черевце овальної форми, часто з косими світлими смугами на спинному боці, на кінці черевця добре помітні видовжені задні павутинні бородавки. Ноги у них приблизно однакової довжини, що дозволяє їм добре бігати, хоча латинське lenis у назві родини перекладається як повільний, неквапливий. Приблизно однакової величини очей вісім: по чотири у передньому і задньому рядах.
Спостерігаться статевий диморфізм: самки мають більші розміри.
Подібну до воронкових форму тіла мають деякі амауробіди та павуки-вовки.
Живуть воронкові у різних середовищах: будують гнізда в густих травах, на деревах, деякі - поряд з людськими помешканнями. Віддають перевагу сухим місцинам.
Саме павутинне полотно у них часто забруднене залишками їжі та частинами рослин, що осипаються. Лабіринтовий павук добре відчуває вібрації, що йдуть від здобичі, яка потрапляє на павутину за допомогою трихоботрій (чутливих волосків), якими вкриті його ноги. Жертвами його можуть ставати навіть великі комахи, наприклад, коники.
В Інеті є інформація про те, що після парування, самець залишає самку, або стає її жертвою. Однак двічі вдавалося спостерігати, як пара знаходилась разом у лійці, що могло б означати хоча б тимчасове співжиття у цього виду павуків. Самка прикріплює кокони з яйцями всередині лійки і стає поживою для молоді, яка виходить з коконів, коли помирає.
Самець і самка у воронці Молода самка
Алагенела тонка (Allagelena gracilens)
Найчастіше стрічав їх між гілками молодих сосонок, хоча листяних дерев і кущів теж не уникають. Віддають перевагу світлим і теплим місцинам (узліссям). При небезпеці рятуються, зістрибуючи з полотна.
Самка Самець
Великий домашній павук (Eratigena atrica)
Домашній павук (Tegenaria domestica)